Právě si prohlížíte Zase dražší jídlo a bydlení? S pomocí rekvalifikace budete mít vyšší příjem

Zase dražší jídlo a bydlení? S pomocí rekvalifikace budete mít vyšší příjem

Už na začátku roku 2021 se ženou tiskem další špatné zprávy. Jako by jich nebylo už dost. Už zase se zdražuje. Drahé jídlo a vysoké náklady na bydlení trápí mnoho lidí. Přitom šance na změnu je! S pomocí dalšího vzdělávání, např. rekvalifikace lze v rychlém čase najít lépe placenou práci a mít tak vyšší příjem.


Rychlé zdražování základních potravin


Cizí i tuzemské koncerny si zase mnou ruce. Zdražují! Jako každý rok. Problém je, že ne všem lidem vzroste mzda (i když díky zrušení superhrubé mzdy a snížení daní mnohým lidem ano). Mnoho firem přistoupilo ke snížení mezd z důvodu jejich ekonomické krize během doby pandemie koronaviru. Zaměstnanci tak mohou ve výsledku pobírat mnohem méně peněz než v předchozím roce. Určitě není nic chvályhodného na tom, že jsme špičkou Evropy v poměru mzdového růstu a zvyšování cen za potraviny. Bohužel v negativním smyslu.


Je řešením další studium v podobě rekvalifikace? Ano!

Nejen v Praze, ale i v dalších městech (i těch menších) mají domácnosti na potraviny vyhrazených 15,5 % všech nákladů (v roce 2009 to bylo 14,2 %). Stejně tak roste i nájemné a cena za energie. Nárůst cen se nevyhne ani benzinu a oblíbenému pivu. V České republice jsme na 4. žebříčku v rámci Evropy, co se týče ceny bydlení v poměru s výší mezd. Řešení je jen jedno. Lidé potřebují vyšší příjmy, aby si udrželi slušný životní standard. K získání lepší práce je nejrychlejším a zároveň nejefektivnějším řešením studium v podobě rekvalifikace. Za pár měsíců můžete absolvovat třeba kurz podvojného účetnictví nebo daňové evidence.


Vysoká škola versus rekvalifikační kurz

Jestliže si nechcete odpírat blahobyt v podobě kvalitních surovin na vaření a zdravějších potravin, a zároveň si dopřát občas i trochu kultury a cestování, zvyšte si kvalifikaci a najděte si lepší pracovní místo. A věřte, že na další studium není nikdy pozdě. Také proto stoupají na oblibě i univerzity třetího věku.


Jednou z možností je pokračovat ve vzdělávání na vysoké škole. Jedná se však o časově náročnou variantu, která vám zabere nejméně dva až tři roky. Jestliže nemáte tolik času, tlačí vás věk, nebo nemůžete tak dlouho čekat z důvodu potřeby dalších financí, skvělé řešení je v podobě rekvalifikace.


Jaký rekvalifikační kurz si můžete vybrat?


V České republice je široká nabídka rekvalifikačních kurzů, navštívit můžete třeba kurz účetnictví v Praze nebo personalistiku v Českých Budějovicích. Kurzy se pořádají ve velkých, ale i v menších okresních městech. Najdete tak snadno ten svůj vysněný v místě vašeho bydliště.

Je jen na vás, zda se pustíte do rekvalifikace z účetnictví, personalistiky, marketingu nebo vás zaujme něco více tvůrčího, jako jsou kurzy zdravotnictví, masérství či kosmetiky.


Prozíraví lidé v současnosti volí spíše obory, které je možné vykonávat jak z kanceláře v budově zaměstnavatele, tak i z domova na tzv. home officu. Nikdy nevíte, kdy budete doma s malými nemocnými dětmi nebo v nucené karanténě kvůli covid pozitivnímu kolegovi. Např. účetní obory a personalistika jsou velmi žádané a rychle obsazované kurzy. Je jisté, že absolventi najdou uplatnění i za několik let.

Napsat komentář