Záchranné složky na náměstí

Záchranné složky na náměstí

V pátek jsem se pohyboval po Hradišti v  Havlíčkově ulici a vtom jsem začal mrkat a zaostřovat zrak na zelené koruny stromů na náměstí. Zdálo se mi, že nejsou zelené, ale spíš fialové. Že by nějaká zákeřná choroba? Zeptal jsem se Jany, jestli vidí totéž a řekla mi, že ano.

Na náměstí jsme zjistili, že se jedná o dýmovnici fialovou (chmoudus lilatut) a kolem ní běhali hasiči a ukazovali, jak se hasí. 

Vystřihování z auta

Nejlepší atrakci se mi zdálo být vystřihování auta hasičema. Přivezli tam nějakou ojetinu, dovnitř se posadil borec a dělal, že je v bezvědomí. Přihoukalo hasičské auto, vyskočili z něj hasiči a vytáhli obrovské hydraulické nůžky. 

Postupně zbavili auto všech dveří a nakonec i střechy. Celou dobu tam byli i záchranáři ze žluté sanitky a starali se o pacienta. Pak jej přikryli dekou. Z auta zústal opravdu jen podvozek a já jsem byl nadšen.

Fotografování dětí

Co čert nechtěl, potkali jsme vlastní děti, které sem přivedla jejich paní učitelka. U kraje náměstí stála placatá podobizna policisty s otvorem pro prostrčení obličeje, takže bylo možno se vyfotit jakože v policejní uniformě a s plácačkou v ruce.

Čistě náhodou se mi na krku houpal foťák a paní učitelka si také potřebovala už odpočinout, tak odněkud sehnala židli a děti se postupně vystřídaly za tou maketou a každé si nechalo udělat podobiznu sebe jako policisty.

Nakonec se nechala přesvědčit i sama paní učitelka, děti se kolem rozprostřely jako když se fotografuje fotbalové mužstvo  a vzniklo skupinové foto. 

Po odchodu dětí se vyfotila také Jana a šlo se na oběd. Uherské Hradiště je proste kouzelné město.

Po cestě jsme zažili ještě nečekané setkání, neboť 5 dětí se ztratilo – z toho 2 byly naše a jedno Kuncovo. Paní učitelka se pro ně ale vrátila, tak to všechno dobře dopadlo. Oběd byl také dobrý a tak to byl vlastně hezký den.

Napsat komentář