Právě si prohlížíte Soukromá recenze galusky TuFo XC5

Soukromá recenze galusky TuFo XC5

Rovnou začnu tím nejvíce šokujícím zjištěním. Galusky tufo o velikosti 29 palců obujete na 26 palcové kola! Ne, nejsem nemocný ani unavený, nejsem opilý a nepíšu z blázince. Prostě to tak je a hotovo. Vezmete 29 palcovou galusku a začnete foukat a koukáte, jak se zmenšuje její vnitřní průměr. Až sedne na 26 palkový ráfek, pokračujete jako obvykle. Nasadíte, strhnete lepící pásku a jedete do lesa.  No a přesně tak to bylo i v mém případě.

Chtěl jsem si zajezdit v blátíčku, abych poznal rozdíl mezi XC2, které jsem měl obuté minulou sezónu. Toho se mi dostalo vrchovatě, protože už druhý den nepřetržitě lilo a já jsem nehodlal sedět doma, koukat střídavě na galusku a z okna – prostě jsem vyjel.

Začal jsem po silnici. Rozdíl mezi XC2 a XC5 je ve váze (XC2 je o dost lehčí) a samozřejmě ve velkých figurách, které má zase XC5. Čekal jsem tedy výrazné zhoršení na asfaltu, ale bylo to lepčí, než jsem čekal. Dvojky jedou líp, ale tohle bylo v pohodě. Ani se neozývalo nějaké výrazné hučení, jelo to fakt pěkně. Udělal jsem nějakých 15 km v hustém dešti na rozehřátí a furt přemýšlel, jestli do toho lesa vjedu nebo se na to vykašlu. 

Nejsem sica žádný závodník, ale jsem magor, což rozhodlo.

 Opustil jsem město Hluk polňačkou směrem na Míkovice. Vjel jsem rovnou do protiproudu mazlavého bahna, které teklo z pole. Taky jsem rovnou slezl, tohle fakt přejet nešlo. Zahrabal jsem se do bahna, kolo vážilo jako moped a nešlo s ním hnout. Trochu jsem zvažoval, jesti to byl dobrý nápad  s těma 29 gumama, nezbývalo mi dost místa mezi galuskou a vidlou, takže se to zalepilo. Kolo jsem hodil do potoka, omlátil to nejhorší bahno.

Mezi bývalou polňačkou (teď to byl bahnitý potok) a opravdovým potokem bylo asi tak 10 cm trávy, než se to prudce svažovalo do vody. Po té trávě to jelo  a tak jsem si splnil bobříka obratnosti a celou tuhle patálii překonal zdárně až k lesu.

Les je na kopci  a na kopec bylo nutno vyjet. Vůbec jsem neváhal a vydal se rovnou na travnatou louku. Byla to makačka, ale než jsem dojel do lesa, měl jsem galusky čisté.

V lese bylo úplně stejně bahna jako dole, ale byl tam rozdíl. Bahno nebylo ve své čisté podobě, ale smíchané. Podle typu lesa to bylo například bahlo s listím, bahno s jehličím, bahno s drobnýma větvičkama … atd.  A tady jsem se nestačil divit, co mi galusky předváděly. Celé kolo bylo totálně zamazané od bahna, celý jezdec k nepoznání, ale ty gumy byly fakt čisté! Viz foto, bohužel jsem měl zarosený mobil, tak to chce trochu představivosti. Zkrátka kolo drželo, zabíralo i brzdilo ve všech situacích.

Ještě jednu vlastnost bych rád zmínil, tak mi nejprve vůbec nedošla. Kolo parádně zdolávalo mokré dřevo! Nevím, jak je to možné, asi tím, jak je to velká guma a byla co nejvíce podhuštěná. Nejlepší na tom bylo, že jsem si toho zprvu ani nevšimnul, protože to prostě jelo a nemusel jsem nic řešit.

No a to je celá recenze. Dojel jsem domů a ještě hodinu vše umýval, ovšem s pocitem dobře odvedené práce. :)))

Napsat komentář