Právě si prohlížíte Rozbité ukulele

Rozbité ukulele

Moje staré ukulele Lanikai koupené na Aukru vzalo za své, když jsem ho nesl v batohu  a uklouzl na ledu. Jelikož bylo zrovna po Vánocích a Ježíšek mi nadělil mimo jiné i peněženku (naštěstí i s penízem), usoudil jsem, že není třeba plakat nad rozlitým mlékem.

Vydal jsem se mezi svátkama do Prahy, abych vybral druhé. Trochu mě tlačil čas, protože jsem chtěl hrát na silvestra, tak jsem si umínil, že prostě jedno vyberu a koupím.

Vlezl jsem tedy do kamenné prodejny firmy kytary.cz a tam asi hodinu brnkal na všechno možné. Výběr měli opravdu pestrý. Nakonec jsem vybral ukulele Ohama SK-50. Hrálo nejjasněji, mělo matný povrch, takže prsty nedrhly na laku, ladilo všude a dokonce má struny o něco dál od sebe, což se na moje pařáty docela hodí.

Dovezl jsem ho ke tchýni a začal s lazením. Trochu mě zarmoutilo, že je mechanika lazení jinak zpřevodovaná, než u toho starého. Stačilo malinko pootočit kolíkem a byl to dost velký skok v tónu. No snad si zvyknu, říkal jsem si. Taky jsem se dost divil, že jsem ho musel nejdříve dotáhnout šroubovákem, aby se neprotáčelo. Vždyť na prodejně bylo nalazené! Oni mi dali jiné?

Hrál jsem chvíli tchýni pecky jejího mládí a večer jsem ukulele uložil do nového trvrdého futrálu, aby nepřišlo taky k úhoně.

Ráno futrál ovevřu a koukám, že byla urvaná kobyla. Sakra! Ukulele bylo porvé v životě nalazené a neutáhlo sílu strun. Sakra! Takže už chápu, proč mi v prodejně daji jiné ukulele, než jaké jsem měl při brnkání v ruce. Smradi pražští!

Do Prahy teda zase nejedu, napsal jsem jim email. Naštěstí odpověděli docela v pohodě, tak snad mi ho vymění. Na silvestra jsem si holt musel slepit sterý Lanikaj.

A jak to všechno dopadlo? To ještě nevím. Silvestr se povedl a ukulele posílám zítra poštou. Ale určitě to sem napíšu jak se k tomu ogaři z Prahé postavili. 🙂

Napsat komentář