You are currently viewing Plachta proti slunci vypadá dobře

Plachta proti slunci vypadá dobře

  • Rubriky příspěvkuDomov
  • Komentáře k příspěvku1 Komentář

“To je horko, psi se perou o chládek!” – povídala pokaždé babička, když pálení slunka nebylo k vydržení. Bodejť, v červenci po poledni je lepší sedět pěkně doma a na dvůr vůbec nevylézat. Jenže, babi, co když máte dvorek jako my, sloužící jako prodloužený obývací pokoj? Na dvoře máme hadici s vodou, můžeme pokropit dlažbu a tím se zbavit té výhně aspoň na chvíli. Jen to přímé slunce by to chtělo něčím zakrýt. Je třeba vybrat slunečník nebo stínící plachtu.

Slunečník

Slunečník je pomůcka poměrně známá a netřeba ji dlouze představovat. Většinou se lidi nechají zlákat akcí v supermarketu při nakupování potravin. Slunečník postaví, foukne vítr, otočí se slunečník naruby, polámou se v něm tyčky a zbytek roku přemýšlí, kam s ním. Jenže ony existují i velice hezké a stabilní slunečníky. Pojďme si ukázat třeba slunečníky Paraflex.

Slunečníky Paraflex pochází z mistrovské belgické designérské dílny. Vyznačují se svou elegancí a hlavně stabilitou. Noha se kotví do betonové patky nebo třeba na zeď a vypadá to moc hezky.

Na stránkách prodejce azada.cz k tomu dodávají:

Slunečník je možné snadno vytáhnout a jednoduchým stisknutím tlačítka naklonit do požadované polohy. Ramena slunečníku jsou díky pantům velmi pružná a proto je možné je po otevření slunečníku snadno a rychle přesunovat. Rameno může být také lehce demontováno pro ukládání během zimy. Kromě vysoké kvality a stability potěší slunečníky Paraflex i mimořádně povedeným moderním vzhledem.

Stínící plachta

Méně známou alternativou ke slunečníku je stínící plachta.

Stejně jako u slunečníků, i u plachet můžeme zakoupit šmejd, který místo stínu udělá ze dvorka skleník a situaci ještě zhorší. O barevné stálosti nebo pevnosti ani nemluvím. Proto když stínící plachtu, pak doporučuji značku Ingenua. Pochází rovněž z Belgie a je prostě báječná!

Stínící plachtu Ingenua lze opět obstarat na eshopu firmy Azada styl. Výběr vám zjednoduší konzultace zahradního architekta, kterou k plachtě dostanete zdarma. Jednoduše se ozvěte, pošlete krátký popis s fotografií a vše ostatní zařídí profesionálové.

Více informací naleznete opět na jejich stránkách, přikládám pouze malý úryvek:

Velkou výhodou celého systému je to, že plachtu lze – na rozdíl od tradiční markýzy – jednoduše polohovat v rámci celé délky stojného sloupku. Plachtu lze snadno kotvit i na fasádu domu, čímž se sníží počet potřebných sloupků.Na zimu je možné plachtu jednoduše sundat a spolu se sloupky uskladnit. To je další velká výhoda oproti standardním markýzám, jejichž konstrukce je obvykle pevně připevněná k fasádě domu a je velmi složité ji demontovat.

Co se týče mého vkusu, já osobně preferuji stínící plachty. Jsou prostě elegantní a tak nějak výjimečné. A baví mě to polohování.

Tento příspěvek má jeden komentář

Napsat komentář