Nové ukulele Lanikai
Fotografie 2011

Nové ukulele Lanikai

Jak jsem slíbil, píšu, jak to celé dopadlo.

Krátké shrnutí na začátek:

  1. Nejdřív jsem měl ukulele Lanikai asi za 1000 Kč, které bylo takový slabší průměr, ale kvalitní struny Aquila z něj udělaly použitelný nástroj.
  2. Upadl jsem s ním na ledu a ukulele se rozbilo
  3. Zakoupil jsem ukulele Ohana SK – 50 (http://kytary.cz/ohana-sk-50/HN122852/), které hrálo poznání líp
  4. Druhý den mu uletěla kobyla, tak jsem ho reklamoval
  5. Poslali mi výměnou kus za kus další ukulele Ohana sk-50, jenže asi po týdnu mu upadla kobyla také.
  6. Po domluvě s prodejcem jsem vzal za doplatek ukulele Lanikai UCKS (http://kytary.cz/lanikai-ucks/HN117340/)  – nutno dodat že naslepo, nejel jsem kvůli tomu do Brna.
  7. Jsem nadšen!!!

Nové ukulele Lanikai SOCK je prý vyrobeno ze dřeva KOA. Odměnou za příplatek má být měkký delší tón. Ukulele skutečně hraje měkčeji a tišeji. Z Anglie jsem objednal ještě struny aquila v lazení D a pak jsem prožil asi dva měsíce nervozity, kdeže jsou. On mi totiž nejdřív přišel jen dopis s fakturou a pak hrozně dlouho nic.  Hrál jsem tedy do té doby na průsvitné D’ADDARIO a nějak jsem nezískal vztah.

Důležitý moment přišel, když mi Karel po nekonečném zjišťování všech možných parametrů objednal piezo snímač od Cejpka (http://www.cejpek.wz.cz/vyrobky/snimace/kytara/kytara_combi_short.html) a já jsem byl v kapele popré uslyšen. To jsem měl snímač nalepený ještě vně ukulele.

Pak se stal ten zázrak a struny z Anglie byly doma. Když už jsem měl struny sundané, umístil jsem snímače dovnitř, do ukulele a ven vyvedl jenom drátek. Samici od jacka jsem si nechal od Karla upevnit na suchý zip. Asi se ještě projevuje frustrace s reklamacema, ale dírku jsem vrtat rezolutně odmítnul.

Závěrem bych chtěl říct, že mám tak nějak pocit, že mám všechno, co potřebuju pro hraní. Ukulele má i se snímačem příjemný zvuk a hra na něj mi činí opravdové potěšení. Takže Karle, díky, zítra ti na zkoušku přinesu jednoho lahvoňa (jestli nezapomenu 🙂

Napsat komentář