Právě si prohlížíte Magnetické úhelníky vám usnadní vrtání, svařování i lakování

Magnetické úhelníky vám usnadní vrtání, svařování i lakování

Udržet svařovaný materiál rovně, aby nebyla pak konstrukce křivá, bývá občas složité. Hodily by se k tomu ještě dvě ruce. Anebo pomůcka, která svařovanou pásovinu i tyče udrží rovně a ruce vám zůstanou volné – magnetické úhelníky, fixační feritové magnety neboli svařovací magnety.

Poměrně nový typ pomůcky už dnes používá mnoho svářečů. Svařovací magnety jsou z červeně lakovaného silného ocelového plechu, mají tvar domečku, jedná se o kombinaci obdélníku a trojúhelníku.

Přidržte materiál snadno v různých úhlech

Strany svařovacích magnetů spolu svírají několik různých úhlů. V nich můžete k sobě svařovaný materiál přidržet a následně svařit.

Magnetické úhelníky disponují úhly 45°, 90° a 135°, uprostřed mají pro snazší manipulaci otvor. Seženete je v několika velikostech a magnetických silách.

Menší magnetické úhelníky se hodí k přidržování lehčích kusů materiálu, mají magnetickou sílu 11 kg, následují středně velké svařovací magnety se silou 23 kilogramů, a největší úhlové magnety mají magnetickou sílu 34 kg.

Magnetické úhelníky se hodí i pro lakování, montování, vrtání

Nejčastějším využitím magnetických úhelníků bývá přidržení materiálu při svařování. Avšak hodí se i pro vrtání, lakování, natírání, montování a všude tam, kde potřebujete mít při práci s kovovými feromagnetickými díly ruce volné a materiál přidržet pod přesným úhlem.

Ferit v kovovém plášti magnetického úhelníku materiál pevně přidrží, ale jen tak, aby se dal po dokončení práce magnet z fixovaného materiálu zase dobře sejmout.

5 výhod fixačních magnetických úhelníků

  1. Snadno a rychle zafixujete svařovaný nebo montovaný materiál, pásovinu i tyče.
  2. Magnetický úhelník disponuje úhly 45°, 90° a 135°.
  3. Máte ruce volné – užitečná pomůcka do zámečnické výroby a dílny.
  4. Fixační magnet po dokončení práce z materiálu opět snadno sejmete.
  5. Na výběr jsou 3 velikosti a magnetické síly pro menší i těžší kusy materiálu.

Usnadněte si práci v dílně nebo zámečnictví, svařovací magnety seženete například na e-shopu Unimagnet.cz

Napsat komentář