You are currently viewing Jaro na naší zahradě

Jaro na naší zahradě

Evidentně se dočkali i ti největší pesimisté. Jaro skutečně přišlo a ukázalo se i na naší zahradě.

Je s podivem, jak zahrada dokáže ožít během tak krátké chviličky. Před chvílí byla ještě zasypána sněhem a najednou zběsile kvete. Nikdy ve svém životě se mi nepodařilo najít ten den, kdy bych věděl, že zítra bude plná květu. Pokaždé mě zaskočí a velmi mile překvapí. Lipan tomu říká týden zázraků a já s ním naprosto souhlasím.

Sousedé si zahradu pohrabali už před měsícem, ale my jsme tušili, že napadne ještě sníh (kecám, prostě nejsme tak hrr) a tak teď se ukazuje ta správná doba doopravdy. Tak se v sobotu hrabalo a pálilo.

Naštěstí mě dost bolela noha, takže to všechno musela pohrabat Jana. Děti nosily košíky a klacíky a já jsem udržoval oheň.

Zjistili jsme, že se letos celkem přemnožily berušky. Co nás to stálo usílí, všechny je vybrat z hromad listí, aby tak mladé neuhořely! Nakonec zapadlo slunéčko, ne to sedmitečné, ale to na obloze a my jsme si poprvé lehli do peřin s otevřeným oknem.

A co? Byl ten den příliš obyčejný, abych o něm napsal? To je otázka názoru, já mám prostě radost tu se snažím ventilovat.

Jaro, vítej!

Napsat komentář