Právě si prohlížíte Jak vybrat xbox 360 kinect pro děti

Jak vybrat xbox 360 kinect pro děti

Synovi táhlo na 10 let a tak to chtělo k těm kulatinám nějaký větší dárek. Přemýšleli jsme s manželkou, co by se mu tak nejvíc mohlo líbit a vzpomněli jsme si, že básnil od hračce zvané kinect xbox 360, kterou má jeden jeho spolužák. Nakonec to tak blbý nápad není, sice bude opět před obrazovkou, ale aspoň se u toho bude trochu hýbat.

Po průzkumu internetu jsme teda zjistili, že xbox je ta bedýnka, dá se do toho strčit DVD s hrou a ovládat se to dá dálkovým ovladačem do ruky. Kinect je zařízení k tomu a je určeno ke snímání pohybů těla a vlastně nahrazuje ten ovladač (nebo se to dá kombinovat). Ale přišli jsme také na jeden oříšek, se kterým nám nikde nepomohli. A to jestli koupit xbox s harddiskem nebo bez harddisku. Cenově se to liší asi o 3000 kč a tak rozhodování není žádná malichernost.

Na fórech hráčských fanatiků píšou, že bez harddisku to vůbec nemá cenu, ale nenapsali nikde z jakého důvodu. No tak nezbylo, než zajít do kamenné prodejny a doufat, že prodavač nebude automaticky nabízet dražší variantu.

K našemu překvapení byl prodavač mladík a byl naprosto v pohodě. Prozradil nám, že pokud na harddisku nechceme ukládat fotografie, hudbu nebo filmy, tak jej nepotřebujeme. Na tyto věci už máme počítač, tak jsem řekl, že nepotřebujeme. Taky povídal, že i když mám variantu s harddiskem, tak stejně musím mít DVD vložené, aby se to rozjelo. Akorát že z toho harddisku se to načte rychleji. Tohle mi za ty 3000 nestálo a tak zatím vede varianta bez disku.

Ale co když si to rozmyslíme, bude se moci ten HDD dokoupit a namontovat dovnitř? Tak tohle nejde, ale lze zakoupit externí HDD a ten zapojit do USB. A teď pozor – cena toho externího disku je o fous nižší, než rozdíl mezi xboxem s diskem a xboxem bez disku. Není to boží klučina?

Takže výsledek byl takový, že se koupila ta levnější varianta. Nic není tak pomalé, že by to někoho štvalo. Děti u toho řádí do padnutí a nikdy je nenapadlo, že by ten harddisk potřebovali. Holt je jim 10 let. Kdyby jim bylo 15, možná by to viděli jinak, ale počítám, že v té době už bude tato věc jenom dalším exponátem v technickém muzeu :))

Napsat komentář