Právě si prohlížíte Jak jsem bloudil pomocí mobilní aplikace mapy.cz

Jak jsem bloudil pomocí mobilní aplikace mapy.cz

Den, na který jsem dlouho čekal se stal skutečností. Od té doby, kdy se mi podařilo utopit mobil v Baťové kanálu uplynulo spoustu vody a 3 měsíce k tomu. Po dobu trvání toho bezmobilního období jsem používal staré HTC, které jsem drze sebral své dceři. Telefonáty jsem s tím vyřídil, ale moc legrace jsem si neužil. No a teď mám konečně zbrusu nový Samsung Galaxy S4 mini. Je skvělý, je boží.

Jelikož se mi na stole právě ty 3 měsíce válela brašnička na kolo, do které se dá umístit mobil a ten se dá přes fólii ovládat, neváhal jsem ani okamžik. Nainstaloval jsem si ony vychvalované mapy.cz, mobil hodil do brašničky a vyjel do lesa naschvál do míst, kde to ještě neznám.

Musím uznat, že ztratit se mi v Hlubočku podařilo překvapivě snadno. Asi to bude tím, že už to tam docela znám a vím, kde jsem ještě nebyl. No nic, povídám si, nastal čas pro mapy.cz!

Aplikace se skutečně načetla s obdivuhodnou rychlostí. Moji polohu označila modrým puntíkem na mapě. No a to bylo všechno. Sakra, povídám si, jenomže kde je sever? Kudy se mám vydat? Aplikace bohužel nemá indikaci směru natož pak otáčení mapy vzhledem k pohybu. Zkoušel jsem tedy jezdit a čekal jsem, že puntík popojede a já se dozvím, na kterou světovou stranu jedu. No puntík neposkočil a já jsem byl nahraný.

Abych to zas tak moc nedramatizoval. Pomocí vrstevnic jsem zjistil směr „do kopce“ a v pohodě dojel domů. Každopádně ale musím říct, že aplikace mapy.cz je hezká, rychlá, ale nejspíš není určená pro navigaci.

Na co je tedy určená? Parádně jsem s tím zamachroval před klukama v hospodě, ukazoval jsem jak mi to svižně běhá a hlavně aby si všichni všilmi, že mám nový telefon, lepší než oni.

Takže vážení uživatelé aplikace mapy.cz, klidně machrujte v hospodě, ale než pojedete do lesa, nainstalujte si Locus, možná vám to usnadní návrat domů. :))

Napsat komentář