Právě si prohlížíte Držák na kolo na zeď

Držák na kolo na zeď

Také řešíte, jak uskladnit na malém prostoru několik jízdních kol tak, aby zabíraly co nejméně místa? Možná by se vám mohly hodit háky na zeď, tak jako mně.

Předem musím upozornit, že bez chemické kotvy to asi nemá ani cenu zkoušet. Napoprvé jsem našel kolo ráno na zemi a hmoždinky vytržené ze zdi. Tah je opravdu velký a tak kotvu opravdu silně doporučuju.

Co se týče držáků samotných, velice praktické jsou od firmy Petr Kuba PEDALSPORT. Mám doma 2 typy. Jeden z nich je vlastně jenom háček a za ten se zahákne přední kolo. Kolo se tak opírá plášti o zeď. Vhodné do sklepa. Je to jednoduché a skladné. Na malý prostor se dá umístit několik kol, vždy sřídat řídítka nahoru a řídítka dolů. Tento typ má označení PDS-DK-K a stojí okolo 250 Kč.

Na opravdu minimálním prostoru mám 3 kola. Musím ale střídat řídítka nahodu a řídítka dolů.

Druhý typ nese označení PDS-DK-RS a jedná se o dva háky, které nesou rám. Výhodou je, že se kolo neopírá o zeď a tak si ho můžete pověsit třeba do bytu. Když kolo sundáte, lze ramena složit, aby nevyčnívaly. Nevýhodou zase je , že kolo zabírá velkou plochu zdi. Tento nosič stojí okolo 500 Kč.

Moje kolo v obýváku ve vánoční úpravě dle mé dcery 🙂

Ještě jsem vyzkoušel nosič na šlapátko, PDS-DK-P, ale ten moc nedoporučuju. Zahrnuje nevýhody obou předchozích typů – zabírá velkou plochu zdi a ještě se o ni opírá pláštěma a tím ji špiní.

Výrobce nabízí ještě několik dalších typů držáků, ale ty zbylé jsem netestoval .

Pokud máte o tyto držáky zájem, najdete nejlepší ceny na Heuréce.

Napsat komentář