Cyklovyjížďka Osel – Komár a dom

Cyklovyjížďka Osel – Komár a dom

Jaro zabušilo na dveře a tak jsme se s dětma rozhodli, že bysme mohli letos poprvé vyjet na kola. Namazali jsme řetěz, nafoukali duše, zopakovali základy silničního provozu a vyrazili.

Cíl jasný nebyl. Prostě pojedeme tak dlouho, až někdo začne protestovat. Následně vyhlídneme nejbližší hospodu, tam si odpočineme a pojedeme zpět, v horším případě si zavoláme maminku s autem.

Když jsme se blížili k hospodě U Komára, čekal jsem jasný konec výletu. Tady mě děti ale dost překvapily, když 

  1. Nechtěly na houpačky
  2. Nechtěly si odpočinout
  3. Nepotřebovaly nutně džusíček

Říkaly naopak, že to ještě vydrží, že by se tady rády stavily na zpáteční ceste a že už dlouho, moc dlouho neviděly Meďoška (osel Medard). Byla to skvělá příležitost vyzkoušet novou cestu přes les a kupodivu se nic zvláštního nestalo a za chvíli jsme vyjeli na moravní hrázi. Po chvíli už byla na dohled hospoda U Osla, pak hupky šupky přes most na jezem a už jsme byli u Meďoška, ten se na nás nemohl vynahýkat a my jeho zase vynaškrabkat za uchem.

Pak jsme si dali nutné občerstvení, děcka mají nejraději hroznový džus a já tradičně jedenáctku Samsona. 

Oslík má letos několik novinek. Předně má asi dvojnásobný výběh, zbrusu nový oslín (to je jako když krávy mají kravín) a taky má nové nápisy, aby ho lidi nekrmili. Minule mu toziž bylo hrozně špatně od žaludku.

Naštěstí každý, kdo mu přinese tvrdý chleba, jablíčko nebo mrkvičku, může mu to položit do předem nachystané krabice a Medard to pak dostane postupně, aby mu zase nebylo zle.

Vypili jsme pivo a šli se vyčůrat. Jáchym přiběhl s hroznou věcí, že panáček na pánském záchodě je docela malinký a panenka je velikánská a že to není fér. Tímto apeluji na majitele hospody, aby danou závadu odstranil.

Cestou domů jsme ještě našli kešku u Olšávky, stavili se u Komára a nakonec jsme šťastně dojeli domů

První letošní cyklovýlet s dětma měřil přesně 22 km a tady přikládám jeho mapu. 

http://runkeeper.com/user/vadura/activity/170655118

Napsat komentář