You are currently viewing Akordy na ukulele online

Akordy na ukulele online

Akordy na ukulele se chytají přibližně stejně, jako na kytaru, ale samozřejmě si musíme odmyslet ony chybějící struny a přimyslet kapodastr. Ukulele, které máme nalazeno do D lazení je vlastně jako kytara s kapodastrem na 7. pražci, ukulele v C lazení je na 5. pražci. To je vlastně celá věda. Pro člověka, který přechází z kytary na ukulele je to jednoduchá pomůcka a pak už jen rychle přepočítávat, než se vám nové akordy dostanou pod kůži.

Je to docela legranda, protože ukulelista může od kytaristy dobře “opisovat”, kdežto ostatní spoluhráči nemají tušení, co že to vlastně držím za akord. A tak se dá na ukulele hrát vlastně rovnou bez nějakého velkého učení.

S touto teorií jsem si pár týdnů vystačil, než jsem zjistil, že je to vlastně o dost jednodušší. Právě díky chybějícím basovým strunám se některé akordy dají uchopit úplně jinak, než na kytaře a tím se to opravdu velmi usnadňuje.

Dost řečí. Nejlepší je to vyzkoušet. Existuje jedna vynikající www stránka, která se jmenuje Ukulele Chord Finder . Vymyslíte si akord, od Céduru až někam po Pizdur a ono vám to ukáže hned několik variant, jak se to dá zahrát. Jenom je nutno zvolit právě lazení vašeho ukulele, v mém případě je to D.

Je to vynikající pomůcka, občas se člověk nestačí divit, jak akord, který “vymyslel” podle kytary se dá chytit jinak a úplně jednoduše.

A soutěžní otázka na závěr. Jak se hraje na C-čkové ukulele akord Ami7 ? 🙂

Napsat komentář